Ogłoszenia parafialne

04.06.2023 r. - UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś przeżywamy Uroczystość Najświętszej Trójcy. W naszym dekanacie odpusty w Rakowie i w Sanktuarium na Świetnym Krzyżu.

2. Bóg zapłać Panu Kościelnemu i Rodzicom dzieci rocznicowych za rozebranie dekoracji komunijnej w ubiegłym tygodniu.

3. Serdeczne Bóg zapłać osobom z Nieskurzowa Nowego za troskę, posprzątanie i dekorację kwiatową naszej Świątyni oraz za utrzymanie porządku w świetlicy. Dziękujemy Paniom: Beacie Leszczyńskiej, Sylwii Maj, Urszuli Kaczmarczyk, Bożenie Masternak, Małgorzacie Maj, Małgorzacie Wodyńskiej, Marii Długozimie. Bóg zapłać za złożoną ofiarę na potrzeby Kościoła w kwocie 130 zł. W przyszłą sobotę na godzinę 9.00 zapraszamy do sprzątania Kościoła i świetlicy osoby z pięciu numerów z Baćkowic Górnych.

4. W czwartek 8 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. W tym dniu Msze Św. w naszym Kościele będą odprawiane w następującym porządku: 8.00, 10.00, 16.00. Po Mszy Św. o godzinie 10.00 wyruszy procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy. Do wzięcia udziału w Mszy Św. i procesji zapraszamy wszystkich Parafian, Strażaków, młodzież i dziewczynki do sypania kwiatków wraz z Rodzicami.
O przygotowanie ołtarzy prosimy:
1.Ołtarz przy targowisku – mieszkańcy Nieskurzowa Starego i Nieskurzowa Nowego.
2.Ołtarz obok remizy i Urzędu Gminy – mieszkańcy Olszownicy i Stanisławowa.
3.Ołtarz na parkingu obok szkoły – mieszkańcy Żernik, Baranówka i Janczyc.
4.Ołtarz obok Kościoła – mieszkańcy Baćkowic.
W tym dniu popołudniowej adoracji Najświętszego Sakramentu nie będzie.

5. Zapraszamy do udziału w procesjach Eucharystycznych w Oktawie Bożego Ciała.

6. Dziś po sumie wymiana Tajemnic Różańcowych i Adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 16.00

7. Dziś po Mszy Św. o godz. 10.00 na plebani spotkanie osób zaangażowanych w omawianie dekretów Synodu Diecezji Sandomierskiej.

8. 16 czerwca b.r. J.E. ks. Bp. Edward Frankowski na Mszy Św. o godz. 18.00 udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży naszej parafii.
Przypominamy, iż w związku z tym wydarzeniem będzie konieczne przesunięcie na inny termin zamówionych intencji mszalnych. Bardzo prosimy o skontaktowanie się w najbliższym czasie z księżmi, aby dokonać korekty. Jeśli dane osoby, które w tym dniu mają zamówione intencje mszalne nie skontaktują się z nami korekta zostanie dokonana bez uzgodnienie terminu i godziny.

9. Spotkanie dla młodzieży, która w tym roku przystąpi do Sakramentu Bierzmowania oraz ich Rodziców odbędzie się w środę o godzinie 18.00.

10. Zapraszamy chętnych chłopców oraz tych, którzy w tym roku przystąpili do I Komunii Świętej do wstąpienia w szeregi Liturgicznej Służby Ołtarza w naszej Parafii, a dziewczynki do wstąpienia do scholii parafialnej.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej znajdującej się za ławkami.

12. Dnia 17 czerwca o godz. 15.00 na zamku Krzyżtopór w Ujeździe odbędzie się wręczenie Nagrody Diecezjalnej "Arbor Bona" oraz koncert Krzysztofa Antkowiaka. Zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu, na które wstęp jest bezpłatny.

13. W sobotę, 10 czerwca br. odbędzie się XIV Sandomierski Rajd Papieski. Tym razem trasa powiedzie z Sandomierza przez Radoszki, Pęczyny, Pielaszów, Malice Kościelne do Karwowa. Rajd wystartuje z Rynku Starego Miasta o godz. 9.00. Biuro organizacyjne Rajdu będzie czynne od 8:00 do 8:45 /Rynek Starego Miasta w Sandomierzu/. Zakończenie Rajdu w Karwowie ok. godz. 13.00.Zgłoszenie, oświadczenia i regulamin imprezy można pobrać ze strony internetowej Urzędu Miasta w Sandomierzu – www.sandomierz.pl, MOSiR – www.mosir.sandomierz.pl.
Zgłoszenia wraz z oświadczeniami należy składać osobiście w terminie od dnia 22 maja 2023 r. do dnia 10.06.2023 r. (w godzinach 8:00-12:00)
w MOSiR – Miejski Stadion Sportowy ul. Koseły 3a lub elektronicznie e-mail: lp.zreimodnas.risom|tairaterkes#lp.zreimodnas.risom|tairaterkes od dnia 01.06.2023 r. lub przed startem w biurze organizacyjnym Rajdu na Rynku Starego Miasta.

14. Wszystkim Parafianom i przybyłym Gościom życzymy radosnej i błogosławionej niedzieli. Solenizantom oraz jubilatom przeżywającym
w nadchodzącym tygodniu swoje jubileusze pragniemy życzyć zdrowia i obfitości Bożych darów oraz opieki Matki Bożej i Świętych Patronów.

15.Po błogosławieństwie końcowym zapraszamy dzieci do błogosławieństwa indywidualnego.

16.W minionym tygodniu do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej Pan powołał Ś.P. Stanisławę Gumuła.
Polećmy Ś.P. Stanisławę oraz naszych bliskich zmarłych miłosierdziu Bożemu.
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
Przez miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.


O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License